Skip to main content

Czy urząd skarbowy sprawdza miejsce prowadzenia działalności?

08
lut, 2023
Zastanawiasz się czy urząd skarbowy sprawdza miejsce prowadzenia działalności? Przeczytaj poniższy tekst. Wiele osób zastanawia się czy można założyć firmę bez adresu. Okazuje się, że rejestracja firmy wymaga podania adresu siedziby oraz adresu zamieszkania przedsiębiorcy. Bardzo często zdarza się, że pracowni urzędu skarbowego sprawdzają miejsce prowadzenia działalności. Kontrola spowodowana jest częstymi nadużyciami w celu wyłudzenia podatku VAT, ale wielu przedsiębiorców obawia się inspekcji fiskusa. Wybierając wirtualne biuro Warszawa nie musisz obawiać się problemów związanych z kontrolą skarbową oraz możliwości wykreślenia działalności z CEiDG. Wirtualny adres do rejestracji jest w pełni legalnym rozwiązaniem, a pod prestiżowym adresem faktycznie prowadzimy działalność gospodarczą, dlatego w świetle obowiązujących przepisów urząd skarbowy nie może podważyć wirtualnego adresu siedziby firmy.

Czy firma musi mieć swoją siedzibę?

Siedziba firmy to miejsce, w którym prowadzona jest administracja danej działalności gospodarczej. Siedziba firmy to zwykle również adres do doręczeń, chociaż przedsiębiorca może podać adres zamieszkania jako korespondencyjny. Zastanawiasz się, czy firma musi posiadać swoją siedzibę? Warto wiedzieć, że adres siedziby nie zawsze oznacza miejsce faktycznego wykonywania działalności gospodarczej. Wielu przedsiębiorców prowadzi działalność u klienta lub online, dlatego nie musi podczas rejestracji podawać adresu stałego wykonywania działalności. Biorąc pod uwagę rozwój nowoczesnych technologii, urząd skarbowy nie może negować prowadzenia działalności online, co potwierdza wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2014 roku. Wirtualne biuro w Warszawie to idealne rozwiązanie dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, spółek cywilnych, handlowych, komandytowych, akcyjnych i spółek z o.o. Dzięki usłudze wirtualnego sekretariatu, możesz zarejestrować spółkę pod wirtualnym adresem, ponieważ urząd skarbowy wymaga, aby pod adresem spółki była faktycznie prowadzona działalność umożliwiająca obsługę korespondencji firmowej.

Czy można założyć firmę w miejscu zamieszkania?

Wielu przedsiębiorców, których działalność nie wymaga bezpośredniego kontaktu z klientami decyduje się na założenie firmy pod adresem zamieszkania. Nieraz zastanawiałeś się, czy można założyć firmę w miejscu zamieszkania? Takie rozwiązanie jest możliwe jedynie w przypadku posiadania tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego. Do zarejestrowania firmy potrzebny jest akt własności nieruchomości lub zgoda właściciela nieruchomości wynajmującego lokal mieszkalny do zarejestrowania pod wskazanym adresem działalności gospodarczej. Warto również wiedzieć, że rejestracja firmy w miejscu zamieszkania wiąże się z wyższym podatkiem od nieruchomości. Wirtualne biuro w Warszawie to najlepsza opcja dla przedsiębiorców, którzy nie chcą inwestować zbyt dużych środków na wynajem lokalu biurowego i nie mogą zarejestrować firmy pod adresem zamieszkania. Wirtualny adres w prestiżowej lokalizacji to nie tylko realne oszczędności, ale także większe możliwości rozwoju i promocji Twojego biznesu.
ac

Popular Articles

Czym jest status uchodźcy?

Prawo międzynarodowe umożliwia osobom uciekającym przed wojną, prześladowania…

Czy obcokrajowiec może założyć firmę w wirtualnym biurze?

Wirtualne biuro cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. R…

Karta Polaka – czym jest i kto może otrzymać?

Karta Polaka jest dokumentem potwierdzającym przynależność do Narodu Polskieg…