Skip to main content

Siedziba firmy – czym jest miejsce prowadzenia działalności?

13
lut, 2023
Prowadzenie własnej firmy wymaga podania adresu siedziby. Dla wielu początkujących przedsiębiorców adres do rejestracji działalności gospodarczej jest sporym wyzwaniem ze względu na wysokie ceny wynajmu lokali biurowych, zwłaszcza w Warszawie i okolicach. Cena metra kwadratowego powierzchni biurowej wynosząca nawet 24 EUR jest zazwyczaj zbyt dużym obciążeniem finansowym, dlatego wiele osób decyduje się na rejestrację firmy w miejscu zamieszkania lub pod wirtualnym adresem. Wirtualne biuro Warszawa to nowoczesne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy poszukują realnych oszczędności oraz usług na najwyższym poziomie. Warto również wiedzieć czym różni się adres siedziby od miejsca prowadzenia działalności i jakie dane konieczne są do rejestracji działalności gospodarczej w US, GUS, ZUS i KRS i dlaczego warto skorzystać z możliwości rejestracji firmy pod adresem wirtualnego biura.

Co to jest adres siedziby przedsiębiorcy?

Przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej warto zastanowić się nad adresem do rejestracji, korespondencji i celów marketingowych. Siedziba firmy definicja w praktyce oznacza miejsce, w którym prowadzona jest administracja oraz obsługa korespondencji. Zgodnie z definicją w siedzibie firmy powinny znajdować się dokumenty związane z rozliczeniami oraz korespondencja z US i ZUS. W przypadku spółek handlowych, spółek z o.o. i spółek akcyjnych  siedziba firmy oznacza miejscowość, w której prowadzona jest działalność spółki, a adresem spółki jest lokal, w którym prowadzona jest administracja i faktycznie prowadzona jest działalność danej spółki. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej i spółki cywilnej siedziba firmy może znajdować się w miejscu zamieszkania przedsiębiorców, w lokalu biurowym lub pod wirtualnym adresem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami z wirtualnego adresu siedziby firmy mogą skorzystać zarówno prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną, spółkę handlową, spółkę akcyjną, spółkę akcyjną i spółkę z o.o. Wirtualne biuro Warszawa  to w pełni legalne i korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy poszukują profesjonalnych usług w najniższej cenie na rynku.

Czy firma musi mieć swoją siedzibę?

Zastanawiasz się czy firma musi mieć siedzibę? Rozwój nowoczesnych technologii oraz przeniesienie działań marketingowych do sieci sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców prowadzi działalność gospodarczą online. W takiej sytuacji wiele osób zastanawia się nad koniecznością posiadania siedziby firmy. W świetle obowiązująch przedsiębiorca zobowiązany jest podania adresu siedziby lub adresu zamieszkania i adresu do doręczeń. Siedziba firmy jest konieczna w przypadku stałego miejsca wykonywania działalności. Prowadzący firmę online, w siedzibie klientów lub w różnych miejscach kraju mogą podać adres zamieszkania i adres do doręczeń. Warto jednak wiedzieć, że adres do korespondencji może różnić się od adresu zamieszkania. Wirtualne biuro Warszawa jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, których działalność nie wymaga codziennego przebywania w biurze i bezpośrednich kontaktów z klientami. Wirtualny adres to również idealna opcja dla osób, które nie chcą lub z różnych względów nie mogą zarejestrować działalności w miejscu zamieszkania. Biuro wirtualne to także profesjonalna obsługa korespondencji firmowej najtaniej w Warszawie i okolicach, co umożliwia podanie wirtualnego adresu jako adresu do doręczeń oraz pozwala znacznie zredukować koszty zatrudnienia sekretarki lub asystentki.

Siedziba firmy, a miejsce prowadzenia działalności

Wirtualne biuro umożliwia wynajem prestiżowego adresu do rejestracji, korespondencji i celów promocyjnych w atrakcyjnej cenie. Zastanawiasz się czy pod jednym adresem mogą istnieć dwie działalności lub czy można założyć firmę bez adresu? Warto wiedzieć, że adres siedziby i miejsce prowadzenia działalności gospodarczej nie muszą być tożsame. Jest to możliwe ze względu na zróżnicowany charakter prowadzenia biznesu. Przedsiębiorcy, których działalność wymaga częstych wyjazdów, świadczenia usług w siedzibie lub miejscu zamieszkania klientów lub w przypadku prowadzenia działań firmowych i marketingowych w internecie nie są zobowiązani do podawania stałego miejsca prowadzenia działalności podczas rejestracji firmy. W przypadku osób wykonujących zlecenia online lub bezpośrednio u klientów wynajem powierzchni biurowej jest zbyt wysokim i zbędnym wydatkiem. Wirtualne biuro Warszawa to odpowiedź na zmieniające się trendy w biznesie oraz potrzeby przedsiębiorców. Dzięki nowoczesnej usłudze wirtualnego adresu nie musisz inwestować w wynajem, wyposażenie, utrzymanie i promocję lokalu biurowego i skorzystać z innowacyjnego rozwiązania, sprawdzonego przez przedsiębiorców na całym świecie. Podobnie wygląda kwestia działalność pod wieloma adresami, a siedziba firmy. Charakter prowadzonej działalności gospodarczej może wpływać na konieczność korzystania z wielu oddziałów, filii, punktów usługowych lub handlowych. W takim przypadku siedziba firmy jest miejscem, w którym znajduje się administracja lub zarząd i gdzie kierowana jest firmowa korespondencja. Przedsiębiorca podaje adres siedziby oraz miejsce prowadzenia działalności, które mogą się różnić wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Wirtualne biuro Warszawa dzięki wielu usługom dodatkowym jak obsługa korespondencji, usługi księgowe, doradztwo podatkowe, obsługa prawna i pomoc w rejestracji spółek umożliwia korzystanie z prestiżowego adresu siedziby, nawet dla prowadzących działalność w wielu miejscach.

Wynajem mieszkania, a siedziba firmy

Wysokie ceny lokali biurowych wymuszają na przedsiębiorcach poszukiwanie alternatywnych rozwiązań. Wiele osób rozpoczynających przygodę z prowadzeniem własnego biznesu zastanawia się nad rejestracją firmy w miejscu zamieszkania. Takie rozwiązanie może być korzystniejsze niż wynajem powierzchni biurowej, ale warto pamiętać, że podczas rejestracji firmy lub kontroli skarbowej należy przedstawić tytuł prawny do lokalu wskazanego jako adres siedziby. W przypadku posiadania lokalu mieszkalnego wystarczy przedstawić notarialnie poświadczony akt własności. Zupełnie inaczej wygląda kwestia siedziby firmy w wynajmowanym mieszkaniu. Podczas rejestracji działalności gospodarczej lub kontroli urzędu skarbowego nie wystarczy umowa najmu, niezbędna jest również zgoda właściciela nieruchomości do wykorzystania lokalu jako siedziby firmy. Warto również wiedzieć, że niewielu wynajmujących mieszkanie zgadza się na takie rozwiązanie. Bardzo często właściciele nieruchomości zgodę na rejestrację firmy pod adresem lokalu mieszkalnego warunkują podniesieniem czynszu do stawki jaka obowiązuje na rynku nieruchomości komercyjnych. Siedziba firmy w wynajmowanym mieszkaniu nie należy do korzystnych rozwiązań ze względu na wysokie koszty, a także na możliwość wypowiedzenia umowy najmu i konieczność poszukiwania nowego mieszkania i siedziby firmy. Warto również pamiętać o lokalizacji adresu siedziby, która ma istotny wpływ na wizerunek firmy, budowanie zaufania klientów, interpretacje podatkowe oraz możliwość korzystania z dodatkowych usług. Wirtualne biuro Warszawa to optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na zredukowaniu kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i prowadzeniu firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wirtualny adres siedziby firmy to najlepsza alternatywa dla tradycyjnego wynajmu lokalu biurowego, rejestracji działalności w miejscu zamieszkania czy siedziby firmy w wynajmowanym mieszkaniu. Biuro wirtualne w Warszawie to prestiżowa lokalizacja dla Twojego biznesu w najniższej cenie na rynku oraz szereg dodatkowych usług dla firm. Sprawdź cennik wirtualnego biura oraz usług dodatkowych i wybierz indywidualnie dopasowane do charakteru działalności i aktualnej sytuacji Twojego biznesu rozwiązanie. Nasi specjaliści z przyjemnością pomogą wybrać optymalny pakiet usług dla Twojego biznesu. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo, smsowo lub osobiście i zrealizuj zawodowe plany dzięki nowoczesnym usługom dla przedsiębiorców.
ac

Popular Articles

Czym jest status uchodźcy?

Prawo międzynarodowe umożliwia osobom uciekającym przed wojną, prześladowania…

Czy obcokrajowiec może założyć firmę w wirtualnym biurze?

Wirtualne biuro cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. R…

Karta Polaka – czym jest i kto może otrzymać?

Karta Polaka jest dokumentem potwierdzającym przynależność do Narodu Polskieg…